| Model | STACK100 Pro |
| Size | 15.36~76.8kWh |
| Voltage | 500 |
| Current | 100 |
| Warranty | 10 years |
| Category | Dyness STACK100 |
| Price | Rs. 280,000 (per unit) |
| Full Specifications | |
| Battery Type | LiFePO4 (LFP) |
| Energy Per Module | 5.12kWh |
| Modules Per Cluster | 3~15 |
| Cluster Energy Range | 15.36~76.8kWh |
| System Operating Voltage | 134.4V~864V |
| Nominal Capacity | 100Ah |
| Max Discharge Rate | 1C (100A) |
| Depth Of Discharge | 95% |